Головна » Файли » ТВОРИ

Твір-опис квітки
10.09.2020, 22:23
загрузка...

Опис ромашки

Текст 1. Ромашка

За легендою, ромашки – це не просто квіти, це маленькі парасольки степових гномів.

Почнеться в степу прохолодний літній дощ, заховається все живе: і комахи, і бджоли, і мурашки. Тільки добрий гномик не боїться дощу. Він зриває парасольку – ромашку та йде степом, тримаючи її над головою. Дзвінко падають краплі на квітку, збігають цівками з ніжних тремтливих пелюсток, а гном залишається сухим і веселим навіть під найсильнішим дощем.

Іще 150 років тому ромашку демонстрували глядачам як дивовижну і рідкісну з далекої Америки.

У Росії, а згодом і в Україні, вона з’явилася випадково. Зерно пшениці, засмічене насінням ромашки, засипали в мішки  та повезли з Америки до Росії. У мішках виявилися дірки, у вагонах – щілини, і  дрібне насіннячко цих квітів розсипалося по залізничному  полотну. А невдовзі американська ромашка розсіялася  вздовж  колії, укривши землю м’яким, кучерявим, терпкувато – запашним килимом.

( М.Голець)

Текст 2. Ромашки

Навесні Ліда і Оля вирішили у дворі розбити клумбу. Сестри скопали грядку і засіяли її насінням ромашки.

Дівчата старанно доглядали квітник: пололи бур'ян, в спеку поливали.

Якось вранці Оля і Ліда зупинилися біля розквітлих квіток і побачили, що ромашки - дуже   ніжні.    Голівки їх, неначе маленькі жовті сонечка з білосніжними промінчиками. Листя - ніби прозоре зелене мереживо. В кожній квіточці - крапелька роси, а в ній блакитне небо і пухнасті хмарки пливуть. Над ними весело кружляли   бджілки.

Сестрички спочатку захотіли нарвати ромашок в букет, але подумали, що зірвані квіти швидко зів'януть. Тоді не почують вони співу пташок, не побачать сонечка, бджілок і навіть їх.

Дівчата вирішили, що ромашки – чудові квіти, нехай собі ростуть. (98 слів)

Текст 3. Опис ромашки

Ромашка — дуже цікава рослина. Скромна квітка, начебто зовсім простенька.

Кругла серединка квіточки радує око яскраво-жовтим кольором. А прямі пелюстки, які оточують її по колу, біленькі та ніжні-ніжні. Ромашка, неначе маленьке сонечко  усміхається до всіх навкруги.

А яка ромашка пахуча! Вона пахне неначе самим життям та самою родючою землею Батьківщини.

Скромна ромашка є щедрою. Вона лікує людей від багатьох хвороб, дарує солодкий нектар, годує мурашок та комашок- «сонечок». А також наповнює навколишній світ радістю життя!

***

Ромашка має довге стебло, яскраве різьблене листя. Але головне у цієї рослини - квітка. Вона складається з жовтої серединки та великої кількості довгих,  тонких пелюсток. Ромашка біла, але чомусь схожа на сонечко. Це квітка, яка покращує настрій. Дикоростуча ромашка ще й лікарська рослина.

***

Я дуже люблю ромашку. У неї тоненьке зелене стебельце. Коли людина дивиться на ромашку вона забуває про все не давало їй спокою. Мені дуже подобається ця гарна квітка з білесенькими пелюстками. Коли хтось ходить вона крутить голівку неначе дивиться на всіх ця рослина квітне влітку.

***

Ромашка - гарна і дуже проста квітка. В її суцвітті всього два кольори. Білий - це пелюстки і жовтий-осердя. В нас в Україні люблять ромашку. Її здавна вплітали в українські віночки,якими увінчували переможців,а наречених вбирали до свят. Дивишся на ромашку, а вона ніби тобі всміхається і зачаровує своєю чистотою і красивою простотою. Деякі види ромашок використовуються в лікувальній практиці.

***

Ромашка - польова квітка, яка розквітає влітку. Вона має гнучке стебло на якому гойдається квітка ромашки. Квітка складається з сонячно-золотої серединки, а навколо неї немов промінчики тягнуться білосніжні пелюсточки. Ромашка має світло-зелене стебельце та вирізблені листочки.

Багато хто полюбляє цю чудову квітку.

***

Ромашка – гарна квітка. Вона росте у садочках, у парках, у лузі та полі. У квітки тоненьке стебельце. Листочки зелені, довгасті, на кінчиках різьблені. Пелюстки біленькі та ніжні. У ромашки кругла серединка жовтого кольору, яка схожа на маленьке сонечко. Ромашка лікує людей. Усі, хто дивиться на неї, не можуть відірвати очей від такої краси. У ромашки кругла серединка яскраво-жовтого кольору. Пелюстки біленькі та ніжні-ніжні.
Ромашка, неначе маленьке сонечко, усміхається до всіх навкруги.
***
Ромашка росте у садочках та палісадниках, у парках та на городі, у лузі та полі. У неї тоненьке стебельце, зелені листочки. У ромашки білі-білі пелюстки. Ця ніжна квіточка має золотисту, мов сонечко, серединку. Ромашка лікує людей від багатьох хвороб, годує солодким нектаром комах.
Усі, хто дивиться на неї, не можуть відірвати очей від такої краси.
***
На лісовій галявині серед зеленого різнотрав’я красується скромна квіточка ромашка. Її білі пелюстки нагадують віночок-хустинку, що облямують краплинку сонця – жовту серцевину. На тоненькому зеленому стебельці рослина гордо тримає свою голівку-віночок, що тягнеться до яскравого сонечка.
Ви помічали, що лісова красуня-ромашка широко використовується людиною як лікувальний засіб? Збирають суцвіття рослини з липня до вересня, виготовляють з них настойки, застосовують у косметиці та парфумерії.
Тому необхідно берегти цю привабливу рослину, витрачати ощадливо, як і власне здоров’я.
***
По легендах, ромашка виростає там, де падає зірка з піднебесся. Маленьке сонечко або королева лугів і полів - так називають ромашку. Раніше ця квітка називалася «романова трава», у перекладі з польської мови, означає «римська». Їх більше 350 різновидів. Ромашку ще називають поповник або романок, іноді «здивоване око». Тобто округлене від подиву око, покрите безліччю ніжних вій. Саме вії-пелюсточки й шарудять на вітрі. Ромашка - королева лугів і полів.
Ця проста та нехитра квіточка росте усюди: у садочках та палісадниках, у парках та на городі. Навіть інколи зненацька з’явиться посеред шумної міської вулиці, нагадавши перехожим про красу природи. А справжній дім та родина ромашки – у великому різнотрав’ї українського поля.
Маленька ромашка не впадає в око великими розмірами, не має пишних «вогняних» пелюсток. Її не одразу помітиш серед пишних лілей, троянд, жоржин та орхідей. Але проста, скромна краса ромашки все одно незрівнянна. Недарма в літературі ця квітка є символом доброти, юності та скромності.
Кругла серединка квіточки радує око яскраво-жовтим кольором. А прямі пелюстки, які оточують її по колу, біленькі та ніжні-ніжні. Ромашка, неначе маленьке сонечко, вбране у білі шати, усміхається до всіх навкруги.
А яка ромашка пахуча! Вийдеш влітку в український степ та обов’язково знайдеш місце, густо заросле ромашками. Тут метушаться мурахи, співають цвіркуни. Зануришся в букет та отримаєш неймовірну насолоду від його медвяного запаху. Ромашка пахне неначе самим життям та самою родючою землею Батьківщини. Є багато різних видів цієї квітки: ромашка лікарська, садова, польова, пахуча та інші. Іноді
– це маленька самотня квіточка на тонкій стеблині, іноді – ціле поле!
Скромна ромашка є щедрою. Вона лікує людей від багатьох хвороб, дарує солодкий нектар, годує мурашок та комашок - «сонечок». А також наповнює навколишній світ радістю життя!
Ромашка - польова квітка,яка розквітає влітку.Вона має гнучке стебло на якому гойдається квітка ромашки.Квітка складається з сонячно-золотої серединки, а навколо неї немов промінчики тягнуться білосніжні пелюсточки.Ромашка має світло-зелене стебельце та видзьоблені листочки
***
Багато хто полюбляє цю чудову квітку.
Ромашка - це трав'яниста рослина з гіллястим стеблом і численними вузенькими листочками. Вона теплолюбна, тому прекрасно себе почуває в південних краях нашої країни. Квітка ромашки складається з біленьких пелюсток і жовтої серединки. Ромашка дуже ароматна рослина. Своїм сильним запахом вона приваблює комах, які її запилюють. Цвіте ромашка все літо, прикрашаючи лісові галявини і луки.
Ромашка - цінна лікарська рослина. Сухі квіти польовий ромашки продають в аптеках, вони допомагають людям впоратися з багатьма хворобами.
Наше завдання - зберігати і оберігати цей красивий і корисний квітка, не дати йому зникнути.
Квітникарі вивели і садову ромашку, яку часто можна зустріти на міських клумбах. Квітки у неї набагато більше, але вони не мають такого аромату, як польова ромашка, і цілющими властивостями не володіють.
Кажуть, в кожній рослині зберігається частка сонечка. Це дійсно так. А багато квіти дуже схожі на його діток.
Наприклад, звичайна лікарська ромашка, яку можна зустріти скрізь: і на лузі, і на лісовій галявині, і в саду біля будинку. Її білосніжні пелюстки так нагадують сонячні промінчики, зібрані навколо оксамитової жовтої серединки. Міцний розгалужений стеблинка ромашки тягнеться до сонечка, підставляючи пелюстки-долоньки. Хоча квіточки у ромашки невеликі, їх не можна не помітити. Вони виглядають з високої трави, як цікаві пташенята з гнізда.
Особливо красива ромашка на світанку, коли її прикрашають діамантові крапельки роси, а заворожені гіркувато-пряним ароматом комахи кружляють навколо неї в танці. Я завжди захоплювалася ромашками. Вони дивно красиві і ніжні. Пелюсточки у квітки білі, а серединка - золотисто-жовта. Вся квітка така ніжна, що боїшся торкнутися її. Стебло одиночно струнке і досить міцне. Листочки на стеблі щільні, але тільки но ви стиснете їх рукою трохи міцніше звичайного, вони помнуться і весь вигляд зіпсується. Ромашки приємні і їх люблять багато. Вони нагадують сонечко і дарують людям своє тепло і красу.

Опис айстри

Українською мовою  айстра —  зірка. Подекуди  квітку  так  і називають:  не  айстрою,  а  зірочкою.  Багато  квіток  подібні  до  небесних  зірок, і  їхні пелюстки розходяться  урізнобіч, як промінчики, від  золотої  середини. Але чому  тільки  айстру ще називають  зірочкою?

А було це так. Дивилася сумна зірка з неба на землю і заздрила усім тим, що  сходять, проростають, буяють, квітнуть  і пахнуть на  земній  землі.

«Як там гарно,— думала сумна зірка.— Шумлять гаї, струменять річки, щебечуть пташки, ваблять усіма кольорами квіти. А тут холодно, сумно, зірка від зірки далеко. Тільки й радості, як князенко Місяць пройде по небі». Нудьгувала сумна зірка, а врешті надумала попроситися у свого князенка Місяця на  землю. А Місяць сказав:  «От коли я стану місяцем серпнем, тоді я багато зірок відпускаю на землю, але застерігаю, що по  дорозі  до  землі не  одна  зірка  згорить. Нелегка  дорога  до  землі,  і ще невідомо, як прийме  гостей  земля».

Але  зірочці  дуже  хотілося  на  землі  рости  і  цвісти  і  не  самітною, а  в купі  з  іншими квітками.  І дочекалась. Багато  зірок мчали серпневої ночі разом  із  сумною  зіркою  до  землі. Невеличкі  згоріли не  долетівши, інші шубовснули  в  річки  і моря  (і  там,  певно,  стали морськими  зірками). Сумна зірка зарилася в м’яку  грядку, а на ранок зазеленіла, згодом заясніла рожевою  айстрою  (І. Калинець, 190  слів).

Любисток

Любисток — житель гір півдня Європи вже давно здобув права громадянства в Україні. У нас виник цілий ряд назв цієї рослини: усі вони пов’язані з повір’ям про те, що любисток — це зілля, яким можна причарувати когось, примусити любити себе. Через те у нього є цілий ряд схожих назв: любчик, любця, люби-мене, любист, приворотне зілля. Так само як калина або явір, любисток співаний у піснях про нещасливе кохання. Використовується він у народній медицині як засіб від головного болю, для лікування нервових та шлункових захворювань. Любистком українські дівчата мили волосся, щоб було густим і блискучим.

 

Категорія: ТВОРИ | Додав: | Теги: опис квітки, ромашка, про квіти, про квітки, опис ромашки, твір-опис
Переглядів: 89 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar