Головна » Файли » ТВОРИ

ТВІР-ОПОВІДАННЯ ПРО ВИПАДОК ІЗ ЖИТТЯ
28.07.2014, 20:52
загрузка...

Оповідання – невеликий розповідний художній твір про одну чи кілька подій із життя персонажа.

Основним типом мовлення в оповіданні є розповідь, хоч, звичайно, є й описи (портрети, пейзажі та ін.) та роздуми.

Обов’язковими для оповідання є зв’язка, кульмінація та розв’язка.

Прочитати текст, довести, що він є оповіданням. Визначити тему та основну думку оповідання, дібрати заголовок до нього. Вказати в оповіданні зв’язку, кульмінацію та розв’язку. Усно переказати оповідання від першої особи (ніби все це трапилося з вами і вашим братом або сестрою).

 

У бабусі дві внучки у великому місті. На літні канікули вони приїхали до бабусі в гості.

Радіє бабуся. Пригощає внучок черешнями, свіжим медом, варениками. Та дівчаткам найбільше хочеться борщу. Мама розповідала їм, що бабуся варить смачний борщ.

Зварила бабуся борщ. Та сталась одна прикрість. Забувати стала бабуся, що вона зробила. Поки варила борщ – двічі посолила. Поставила дві миски борщу на стіл, запрошує внучок до страви й говорить:

- А чи солила – не пам’ятаю… Стара стала… Ось сіль у сільничці – соліть за смаком.

З’їли дівчатка по ложці борщу – ой, який же солоний! Подивились одна одній в очі, усміхнулись непомітно. Ложка за ложкою – з’їли по мисці та ще трошки попросили. Їдять та дякують бабусі:

- Смачний борщ, бабусю! Завтра ми тобі варити обід помагатимем!

        З В. Сухомлинським

 

71. Прочитати. Чи може поданий уривок бути початком оповідання? Якій частині оповідання (зав’язці, кульмінації, розв’язці) уривок може відповідати? Продовжити й завершити  оповідання, придумавши кульмінацію та розв’язку. В якому стилі ви складатимете оповідання? Чому? Завершене оповідання усно переказати від першої особи (ніби все це трапилося з вами). Визначити тему й основну думку оповідання, дібрати заголовок.

 

 

Микола прийшов до школи рано. На лавці під високою тополею сиділо двоє дівчаток. Раптом над деревом знялася пташка, запищала тривожно. У ту ж мить біля лавки впало мале пташеня.

            Микола зрозумів, що пташеня випало з гнізда…

 

 

72. Прочитати запропоновані теми оповідань. Стосовно кожної теми визначити можливі частини оповідання: зав’язку, кульмінацію та розв’язку. На одну з тем усно скласти оповідання від першої особи (ніби все це трапилося з вами). Визначити основну думку оповідання, дібрати заголовок.

 

  • Знахідка в спортзалі
  • Зустріч у дорозі
  • Витівка мого щеняти (кошеняти, папужки)
Категорія: ТВОРИ | Додав: | Теги: твір-оповідання, твір-розповідь
Переглядів: 6211 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar