Головна » Файли » ВІДЕО

Історія державного прапору України
18.04.2013, 19:39
загрузка...

Державний прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. 24 липня 1990 року на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софійському соборі. Державний прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.
Фільм Національної телерадіокомпанії України. Формат: mp4. Час: 00:05:50.
 

Чому наш прапор синьо-жовтий

Прапори як сигнальні засоби з’явилися ще в далекі античні часи. Спершу вони були одноколірні. Пізніше почало практикуватися поєднання різних барв.

На прапорах Русі часів язичництва зображалися фантастичні тварини й рослини. Після прийняття християнства на руських прапорах зображували хрест та святих. Єдиного офіційного прапора в Київській Русі не було. Кожен із князів мав власний стяг.

Особливого розквіту зазнало прапорництво в Україні з виникненням Запорозької Січі. Кожен полк, сотня мали свій стяг. Особливо популярними були на Січі малинові прапори. Часто зустрічався й синьо-жовтий прапор.

1918 року Центральна Рада визначила синьо-жовтий прапор державним символом Української Народної Республіки. Ці кольори символізували чисте небо та житнє поле.

Нині синьо-жовтий прапор повернувся до нас як символ державності України. Гордо замайорів він на українській землі.

   З журналу

Категорія: ВІДЕО | Додав: | Теги: прапор, державний прапор, синьо-жовтий
Переглядів: 2096 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar