Головна » Файли » ВІДЕО

Великі українці. Богдан Хмельницький
05.09.2012, 02:41
загрузка...

Назва: Богдан Хмельницький
Рік випуску: 2008
Режисер: Олег Карнасюк
Жанр: Історичний, біографія
тривалість: 25:15 хв.

«Націю визначає не територія, кордони, валюта чи конституція – вона формується здебільшого перемогами й здобутками, – упевнений «адвокат» і ведучий фільму Дмитро Корчинський. – 90% нашої скарбниці перемог – це заслуга Хмельницького. В історії України було багато страдників, мучеників і борців, а переможець – тільки один: Богдан Хмельницький».

Україна середини XVII століття нагадувала Чечню кінця XX-го. Вона була повна людей, які не знали страху смерті й не визнавали над собою ніякої влади. Вирішувати справи за допомогою козаків було рівносильно тому, що цькувати зайця вовками: ніколи не знаєш, на кого вони кинуться – на зайця чи на тебе. І безсумнівна заслуга Хмельницького в тому, що він зумів зробити цю буйну юрбу керованою, стати для неї беззаперечним авторитетом і повести за собою. Більше – лише під рукою великого Богдана українці почали усвідомлювати себе нацією.  

Режисер: Олег Карнасюк

Автор сценарію: Андрій Цаплієнко (за участю Дмитра Корчинського)

Ведучий: Дмитро Корчинський Телеканал Інтер

В історії України було багато страдників, мучеників і борців, а переможець -- тільки один: Богдан Хмельницький».

Україна середини XVII століття нагадувала Чечню кінця XX-го. Вона була повна людей, які не знали страху смерті й не визнавали над собою ніякої влади. Вирішувати справи за допомогою козаків було рівносильно тому, що цькувати зайця вовками: ніколи не знаєш, на кого вони кинуться -- на зайця чи на тебе. І безсумнівна заслуга Хмельницького в тому, що він зумів зробити цю буйну юрбу керованою, стати для неї беззаперечним авторитетом і повести за собою. Ба більше -- лише під рукою великого Богдана українці почали усвідомлювати себе нацією.

Він почав свій особистий бунт проти поляків через спалений маєток, але незабаром цей бунт вилився у всенародне повстання й визвольну війну. Блискучі перемоги Хмельницького показали світові народ, з яким відтепер слід було рахуватися.

«Мене найбільше вразило те, що всі наші герої, по-перше, визнавалися героями посмертно, а по-друге, за межами України ніхто їх героями ніколи не визнавав, -- говорить Дмитро Корчинський. -- Богдана Хмельницького було визнано великою людиною вже за життя. Причому визнано всіма його сучасниками -- починаючи від турецького султана й закінчуючи лордом-протектором Англії. Його вже за життя вважали великим -- у листах до нього зверталися як до самодержця, а Кромвель називав його «генералісимусом православ'я». Крім того, він був воїном, яких уже немає».

Тріумф Хмельницького почався з битви під Жовтими Водами 30 квітня 1648 року. Це була перша в історії поразка поляків від повстанського війська. Ще за кілька днів під Корсунем Хмельницький доб'є поляків, використавши небачену дотепер тактику: за допомогою агентурної мережі він поширив чутки, що за ним іде величезна армія татар, тим самим створивши у ворога враження про свою могутність. До подібних засобів ведення ідеологічної війни людство додумалося лише у XIX столітті.

Але вінцем переможного ходу став день 21 грудня 1648 року. Офіційна історія замовчує той факт, що після низки гучних перемог Богдан повернувся до Києва, щоб стати самодержцем -- саме в ці дні у Хмельницького дозріла ідея створити нову монархію. Невипадково його в'їзд у Київ було обставлено у кращих традиціях римських імператорів, а за тріумфальну арку було використано Золоті Ворота. Богдана Хмельницького зустрічали не просто як гетьмана-переможця -- його приймали як нового государя. Фактично він був першим самодержцем із часів галицьких князів.

Він не встиг довести свою справу до кінця -- Велике Князівство Руське лишилося тільки ідеєю. Короткий період тріумфу й незалежності змінився Руїною...

Категорія: ВІДЕО | Додав: | Теги: великі українці, Богдан Хмельницький
Переглядів: 1114 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar