Головна » Файли » ЗНО

Загальна біологія. Тренувальні тести
30.10.2015, 14:56
загрузка...
Загальна біологія. Тренувальні тести
Посібник призначено для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Він може використовуватись як учителями біології в процесі підготовки учнів до зовнішнього оцінювання, так і самими учнями для самостійної роботи.
 
Задорожний К. М.  Загальна біологія. Тренувальні тести. — Х.: Вид. група «Основа», 2008. — 224 с. — (Серія «Підготовка до ЗНО»
 
 
 
Метою тестових завдань є визначення загального рівня біологічних знань учнів і складання відносного рейтингу їх професійної ерудиції. Це досягається завдяки виконанню учнями великої кількості питань різного рівня складності й таких, що належать до різних розділів біологічної науки. Обов’язковою умовою тестового контролю є обмежений час відповіді на поставлені питання.
Яким же вимогам повинні відповідати тестові завдання? В основу всіх вимог до тестових завдань покладена умова достатньо об’єктивного складання відносного рейтингу учасників згідно з рівнем їх біологічних знань. Для виконання цієї умови необхідно дотримуватися двох простих правил:
1. Всі учасники повинні відповісти хоча б на деякі питання.
2. Ніхто з учасників не повинен зуміти відповісти на всі питання.
До речі, це означає, що учаснику тестування не треба лякатися, якщо він не знає відповіді на якесь питання. Це цілком нормальне явище, до якого треба просто бути готовим психологічно.
За формою постановки питання і формою відповіді тестові завдання можна розділити на кілька груп. Найбільш поширені такі варіанти:
 вибір одного вірного варіанта відповіді;
 встановлення відповідності між поняттями або термінами;
 розташування наведених варіантів у певному порядку.
Крім того, досить часто можуть наводитись окремі рисунки або схеми, на яких треба впізнати певні елементи або знайти взаємопов’язані структури.
Які типові помилки зустрічаються у відповідях на тестові завдання? Найпоширенішою помилкою в цьому випадку є відповідь не на всі завдання. Чому треба давати відповіді навіть на питання, відповідь на які невідома, пояснено трохи нижче. Часто учні можуть давати правильну відповідь на одне питання в тому випадку, коли потрібно кілька відповідей (наприклад, під час установлення відповідності термінів і понять), або наводити кілька правильних відповідей у випадку, коли потрібна лише одна (у завданнях з вибором одного вірного варіанта відповіді).
Ще одна причина помилок — неуважне прочитання питання, на яке дані варіанти відповідей. Наприклад, розглянемо питання:
Кліщі є збудниками:
а) холери; б) борошнистої роси;
в) корости; г) енцефаліту.
Практичні рекомендації 5
Відповідь на нього дуже проста — збудником корости є кліщ коростяний свербун, про що написано в шкільному підручнику. Але серед відповідей є пункт, який, за неуважного прочитання питання, провокує на неправильну відповідь. Іксодові кліщі є переносниками енцефаліту. І багато хто навіть з переможців олімпіад «ловився» саме на плутанині переносника і збудника захворювання та давав неправильну відповідь на питання. До речі, як показує практика, якщо під час тренування це питання модифікували (відповіді залишили незмінними, а питання сформулювали так: «Кліщі є переносниками»), то кількість помилкових відповідей знову буде дуже великою! Питання такого типу (з «провокаційним» варіантом відповіді) зустрічаються в тестових завданнях досить часто. Тому завжди слід уважно відстежувати формулювання питання, на яке треба відповісти.
Категорія: ЗНО | Додав: | Теги: Загальна біологія, зно з біології, Тренувальні тести, Підготовка до ЗНО
Переглядів: 2070 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar