Головна » Статті » ВИХОВАННЯ

Дві хмаринки М. Андріанов
загрузка...

Летіли у небі дві хмаринки, біла і сіра. Побачили вони між великим камінням маленьке сухе деревце і підлетіли до нього, стали його жаліти.

        - Ой, яке воно бідне, напевне, із – за цього каміння йому не вистачає води, - сказала біла хмаринка, - а ці великі хмари літають так високо, що нічого не бачать і ніколи не знають, де їх дощ потрібний.

          - Мені його так шкода, - сказала сіра хмаринка і тут же запропонувала білій: - А давай з тобою разом об’єднаємося  і перетворимося у більшу хмарину. Тоді у нас з тобою як раз вистачить води на те, щоб деревце напоїти. Ми будемо з тобою лити обережно, щоб вода не на каміння, а прямо на деревце попадала.

            - І ще чого, - незадоволено відповідала біла хмаринка. – Я політати хотіла, а ти мені білій і чистій, пропонуєш в темну хмару перетворитися і дощем в брудну землю вилитися.

             - Але ж тобі шкода деревця, ось і давай допоможемо йому.

             - Ні, жаліти деревце і співчувати його нещастю й біді я можу, а ось допомагає нехай хтось інший. А я краще далі полечу, - сказала  біла хмаринка і полетіла.

Залишившись одна, сіра хмаринка вирішила скоріше знайти де-небудь воду. Потрібно було якомога скоріше зібрати у себе воду, вирости і, перетворитися у велику хмару, полити деревце. Але нажаль навкруги води не було, багато днів стояла спека, і всі калюжі давно висохли. Довго літала сіра хмаринка і лише випадково знайшла одну величезну калюжу. Зовсім не злякалася забруднитися і, всмоктавши із калюжі води, стала темною величезною хмарою. Повернулась хмаринка до деревця і напоїла його. Швидко деревце виросло, розсунуло  у боки каміння і стало пригощати перехожих людей спілими грушами. Їдять люди грушки і не здогадуються, що солодку і соковиту їжу вони отримали, дякуючи милосердному вчинку сірої хмаринки.

Запитання

- Що вам більше сподобалось: співчуття і жалісливість білої хмаринки, чи милосердний вчинок сірої хмаринки?

- Що важче: співчувати і жаліти або допомагати і чинити милосердно?

- Співчуття – хороша чи погана якість? (Дуже хороша, але його часто бува замало для того щоб допомогти).

Категорія: ВИХОВАННЯ | Додав: (28.09.2020)
Переглядів: 510 | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
avatar