Головна » Статті » ВИХОВАННЯ

Якщо хочеш мати друзів. І. Радичков
загрузка...

Не так уже важко знайти друзів! Росло при дорозі одне самотнє дерево і сумувало, що в нього не було друзів. Звісно, рівнина була порожньою, по­лем шугали вітри, але ніхто не зупи­нявся біля дерева; у небі пролітали пта­хи, але жодна не сідала на його гілки, тому що вони були голі. Неподалік бігла річка, але й вона жодного разу не зупинилася біля дерева погомоніти. Вона поспішала назустріч іншій річці, щоб веселіше було бігцем прямувати до моря.

Звичайно, неподалік дерева ходи­ли люди, але в усіх були свої справи, і ніхто не зупинявся біля нього. Часом воно думало, що краще було б йому піти звідси куди-небудь. Але дерева не можуть ходити, вони не можуть утекти навіть тоді, коли бачать, що до них ідуть із сокирами люди.

Так було до весни. Як тільки на­стала весна, дерево покрилося листям, одягло красиві зелені шати. Однак воно знову було самотнім.

Якось дерево побачило, що яструб женеться за горобцем. Наляканий го­робець, не знаючи, куди подітися, шас­нув між зеленим листям дерева.

Радощам дерева не було меж. Усю ніч воно шепотілося з гороб­цем, а вранці птаха звила на ньому гніздо і сіла виводити пташенят.

А ще якось біля дерева зупинився віз. Візник розпріг коней, кинув їм сіна, а сам ліг подрімати. їхали повз дерево інші люди, побачили густий затінок і теж вирішили відпочити. Люди сіли в затін­ку і стали розповідати один одному різні історії, а дерево слухало і раділо, що воно вже не самотнє. Воно намагалося своїм пишним гіллям густіше накласти тіні, аби люди не подумали, що погана тінь, і не пішли звідси.

Відтоді кожний подорожній зупи­нявся відпочити під деревом. Правиль­но, дерево не може йти в ногу з люди­ною по дорозі, зате воно може захи­щати його своєю тінню!

Так, у дерева з'явилися друзі. Воно зрозуміло: якщо хочеш мати друзів, потрібно захищати їх своєю тінню.

Як ви думаєте, що сталося б із цим деревом, якби не випадок із го­робцем? Чого навчив дерево цей ви­падок ?

Чи змінився зовнішній вигляд дерева, коли воно стало допомагати людям? Намалюйте дерево після того, як воно врятувало горобця.

Категорія: ВИХОВАННЯ | Додав: (17.09.2020)
Переглядів: 34 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar