Головна » Статті » ВИХОВАННЯ

Казка про йоржа. М. Гребєнщиков
загрузка...

От усміхнулося сонечко землі, і ус­мішка ця теплим вітром принесла бла­гословення водам — прийшла весна. Усі мчали до джерел річок. У наймолодші, у найчистіші, у найпрудкіші води — метати ікру. Поспішають великі риби, малі, золотаво-червоні осетри й окуні, сріблясто-білі нельми і сиги, сірі ста­леві щуки, темні лини і соми...

Пливе маленький, колючий йорж. На всіх сердиться, усіх боїться, усім заважає, усіх сусідів штрикає голками — найшкідливіша рибка-йорж... По­рядні риби кричать йому:

—  Куди ти лізеш, йоржику?.. Куди квапишся? Йорж наїжачився:

—  А вам що з цього?.. Іду, куди й усі йдуть. Тоді риби почали глузувати з нього:

—  Невже і ти думаєш дійти до гірських рік? Невже і ти думаєш пус­тити свою ікру по чистих струменях в усі моря? Кому потрібне твоє колюче і неохайне потомство?

А йорж як напружинив свої голки — уразив одну сусідку, уразив іншу, забруд­нив своїм слизом святкове вбрання кра­сивих риб, ну ті й розступилися перед ним. Не битися ж із йоржем... Подалі від його слизу.

Шуснув йорж уперед, і раптом по­бачили порядні риби, як промінь со­нечка семибарвною веселкою заграв на слизуватій спині... От тобі й зась! Це значить сонечко послало йоржеві свій знак благословення, а опісля й усім іншим порядним рибам...

Ну, що тут удієш? Як довідалися всі риби, що і для йоржа є в джерелах чи­стих річок містечко для нового потомства, так і заволали в один голос:

— Радуйся, йорже! І тебе сонечко любить... І пустилися з ним у веселий риб'ячий танок. Ой, що там було!.. Як танцювали і вигравали риби!.. Як бли­щала їхня багатобарвна луска, якими смарагдами переливалася глибина води, коли сонечко наскрізь, до дна, устромляло в неї світлі промені свої...

Чому риби не хотіли, щоб йорж разом із ними плив у чисті води мета­ти ікру?

Чому сонечко не відвернулось од йоржа, а послало йому першому знак благословення?

Чи повинні люди міркувати на тему: хто гідний або не гідний любові? Чи можна бути не вартим любові?

Як ви думаєте, йорж уже більше не сердився, після того як сонечко його приголубило? Намалюйте йоржа на початку та наприкінці казки.

Чи є в любові сонечка щось не­звичайне? Хотіли б ви навчитися такої любові? Чи знаєте ви людей, любов яких схожа на сонечко? Із ким ви мо­жете порівняти сонечко з казки?

Чи були у вашому житті моменти, коли ваша любов до когось була схожою на сонечко?

Намалюйте сонечко, а на його про­менях напишіть усіх, кого ви вже люби­те або хотіли б полюбити.

Категорія: ВИХОВАННЯ | Додав: (17.09.2020)
Переглядів: 289 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar