Головна » Статті » ВИХОВАННЯ

Непередбачуваний страус М. Андріанов
загрузка...

Люди знають, що страус не тільки найбільший, але і най непередбачуваний птах на світі. То він довгий час добрим і лагідним бува, то раптом неждано стає злим і дратівливим. Ніхто в Африці не міг зрозуміти, чи злий насправді Страус, чи добрий?  Та чому він такий різний буває? А Страус був таким різним із-за того, що у нього були зовсім різні очі. Ліве його око завжди бачило в інших одне тільки погане, а праве око бачило в інших все добре і хороше. Везло тим, хто підходив до Страуса з правого боку, тоді дивлячись на все добрим правим оком Страус вів себе дружелюбно і доброзичливо. А ось з лівого боку краще було зовсім не наближатися. Страус відразу ж ставав нестерпним, насмішкуватим, злим і грубим.

Якось одного разу пішов Страус на річку попити води. Іде по дорозі і бачить справа від себе своїм добрим правим оком Крота, який землю копає, нірку нову для себе готує.

- Який  ти молодець, Кроте, хорошу справу робиш, - привітавшись сказав Страус.  – Скоро довгі дощі почнуться, а ти до цього часу як раз встигнеш новим будинком забезпечити свою сім’ю. Можливо тобі потрібна допомога?

- Дякую, Страусе, я сам спробую впоратися, – відповів Кріт.

Іде Страус далі і добрим оком помітив  Антилопу. Підійшов він до неї, привітався і запитав, де вона сьогодні воду пила.

- Я до озера ходила пити, там сьогодні вода чистіша, ніж на річці.

Ввічливо подякував Страус Антилопу, подумав і вирішив замість річки піти до озера. Підійшов він до озера і правим добрим оком побачив Слона. Слон теж помітив Страуса, підійшов до нього і каже:

- Будь обережним Страусе, сьогодні біля берега під водою Крокодил голодний лежить і чекає на свою жертву. Якщо хочеш, то я тобі води сам принесу і між камінням наллю.

Ввічливо подякував Страус Слону і погодився з його пропозицією. Напившись води, яку приніс Слон, Страус вже повернувся, щоб іти назад, і тут побачив Слона своїм лівим злим оком. Слон у цей час ще воду ніс. Раптом замість подяки почув:

- Гей, висловухий, не потрібна мені вода із твого хобота, я і  без тебе обійдусь, сам зможу напитися. Що для мене той Крокодил, як що щось, я його ногою наверну і встигну втекти.

Дуже здивувався Слон. Як так може бути? Щойно Страус був таким ввічливим і доброзичливим, а тепер раптом став грубим і різким.

А тим часом Страус підійшов до води, щоб показати Слону, як без його допомоги може обійтись.  Як тільки Страус голову до води нахилив, як із води вискочив Крокодил. Він схопив Страуса своїми величезними зубами, став тягнути його в озеро. Ледь-ледь Страусу вдалося вирватися із крокодилових зубів, а половина його  пір’я із крокодилової пащі стирчати залишилася.

Додому Страус повертався тією ж самою дорогою. Знову він побачив Антилопу, але вже іншим злим оком. Підбіг до неї Страус і накинувся зі злими словами:

- Краще б ти мовчала, - сердито став кричати він на Антилопу. – Із-за тебе і твоєї чистої води я половину пір’я лишився і ледь на обід Крокодилу не дістався. Це ти мені порадила піти на озеро.

Здивувалася Антилопа, побачивши, як Страус швидко змінився і відповідала:

- Я тебе не примушувала йти на озеро. Я лише сказала, де вода чистіша, а куди йти, ти сам вирішив.

Зрозумів Страус, що Антилопа ні в  чому не винувата, і далі пішов.

Незабаром помітив того самого Крота, який нору собі копав. Тільки зараз побачив його Страус своїм лівим оком. Підбіг Страус до Крота і ні з того ні з чого сильно розсердився:

- Копають тут всякі землю під ногами, а коли прийдеться утікати від ворогів, спіткнешся, впадеш і в чиїсь зубах опинишся. Відігнав він від нори Крота і став нору закопувати.

Нічого не може зрозуміти Кріт. Що це зі Страусом сталося? Вранці він його за роботу хвалив, пропонував нору допомогти викопати, а тепер навпаки, свариться на нього і нору закопує.

Довго Страус був то добрим, то злим. Але ось одного разу його ліве око від довготривалої злості  почервоніло, напухло і перестало бачити.

Помітили звірі, що Страус сильно подобрішав і став дружелюбнішим, а зрозуміти нічого не можуть. З тих  самих пір у Страуса з’явилося багато друзів, адже тепер він на всіх по – доброму дивиться, в кожному щось хороше бачить, а погане не помічає.

Запитання

  • Чи одержав користь Страус від свого злого ока, чи помогло зле око йому у житті?Чому?
  • Чи багато друзів у того, хто в інших бачить лише погане?Чому?
  • Яким став Страус після того, як перестав бачити своїм лівим оком? (Добрішим, доброзичливішим, дружелюбнішим).
  • Чи  хотіли б ви, щоб інші люди у вас помічали тільки погані якості чи бажаєте щоб бачили більше хорошого).
  •   Чи буде добра, доброзичлива і дружелюбна людина шукати у іншого що не-будь погане, якісь недоліки?
  • З ким з героїв тобі хотілося б потоваришувати? Чому?
  • А з ким з героїв було б неприємно спілкуватися? Чому?  
Категорія: ВИХОВАННЯ | Додав: (28.09.2020)
Переглядів: 446 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar