Головна » Статті » Пори року

У зимову холоднечу. Г. Скребицкий
загрузка...

У зимовому тумані встає холодне, тьмяне сонце. Спить засніжений ліс. Здається, все живе замерзло від цієї холоднечі - ні звуку, тільки зрідка потріскують від морозу дерева.

Я виходжу на лісову галявину. За галявиною - густий старий ялинник. Усі дерева обвішані великими шишками. Шишок так багато, що під їхньою вагою схилилися кінці гілок.

Як тихо! Взимку не почуєш співу птахів. Тепер їм не до пісень. Багато відлетіли на південь, а ті, що залишилися, забилися в затишні куточки, поховалися від лютого холоду.

Раптом немов весняний вітерець прошумів над застиглим лісом: ціла зграйка птахів, весело перегукуючись, пронеслася над галявиною. Та це шишкарі - природні сіверяни! Їм не страшні наші морози.

Шишкарі обліпили вершини ялин. Пташки вхопилися за шишки чіпкими кігтиками і витягали з-під лусочок смачне насіння. Коли гарний врожай шишок, цим птахам не загрожує голод взимку. Скрізь собі їжу розшукають.

Я стояв на галявині і спостерігав, як клопотали шишкарі у своїй повітряної їдальні.

Ранкове сонце яскраво освітлювало зелені вершини ялин, грона рум'яних шишок і веселих, бенкетуючих птахів. І мені здалося, що вже прийшла весна. Ось зараз запахне талою землею, оживе ліс і, зустрічаючи сонце, защебечуть птахи.

Милуючись шишкарями, я раптом побачив, як один з них, підлетівши до старої ялини, зник у засніжених гілках, немов прошмигнув у снігову печерку. І тут мені згадалася одна чудова особливість з життя цих птахів, особливість, якой я ніколи не міг повірити. А ось тепер випала нагода самому перевірити.

Крадькома, я підібрався до тієї ялини і поліз вгору по стовбуру. Гострі голки дряпали обличчя і руки, але я дерся все вище і вище.

Вже близька і вершина, а на дереві нічого немає.

Я почав спускатися і раптом прямо перед собою побачив те саме, чого вже не сподівався знайти: серед зледенілих, покритих снігом гілок ледь виднілося невелике гніздо, а в ньому, як навесні, заклопотано розпушившись, сиділа зеленувата пташка - самочка шишкаря.

Незграбним рухом я хитнув гілку. Перелякана птаха спурхнула. Я нахилився і завмер від подиву: у гнізді копошилися щойно вилуплені, зовсім голі пташенята.

Над самим гніздом звисали засніжені гілки. У лісі від морозу тріщали дерева, а тут, між сучків старої ялини, ніби вже настала весна: турботлива мати виводила пташенят.

Я скоріше зліз з дерева, щоб не турбувати цю дивовижну сім'ю. Легко зістрибнув у сніг, озирнувся, і зимовий ліс вже не здавався мені, як раніше, похмурим і млявим.

Стоячи під деревом, я тер задубілі у вовняних рукавицях руки, посміювався над собою і все думав про голих малюків у гнізді, яким не страшна зимова холоднеча.

Категорія: Пори року | Додав: (26.11.2019)
Переглядів: 22 | Теги: про зиму | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar