Головна » Статті » ВИХОВАННЯ

Три решета
загрузка...

Жені було дев'ять років, і вчився він у третьому класі. Вечорами, повернувшись додому, Женя завжди багато розповідав мамі про школу і про оцінки, які одержав. Іноді він розповідав їй про однокласників.

Якось Женя, тільки-но прибігши додому, з запалом почав розповідати: 
- Мамо, я ніколи не думав, що Андрій Ситник так міг вчинити! Уяви собі, я чув, що він...

- Зачекай, синку, зачекай, - перервала його мати. - Ти вже пропустив усе, що чув, через наші три решета, перш ніж мені розповідати?
- Ні, - відповів Женя повільно, - а хіба це завжди треба?

- Так, завжди потрібно пропустити слова через три решета. Перше решето - це правда. Чи дійсно правда усе, що ти мені хочеш розповісти про Андрія?
- Я не знаю, але Валера мені говорив, що Олесь йому так передав...

- Ну от, виходить, що, можливо, діло і не так було. Дуже схоже, що не так. Тепер друге решето - любов. Чи буде це приємно тій людині, про яку ти хочеш говорити? Якщо про тебе так почнуть говорити, тобі це сподобається?
- Ні-ні, - відповів хлопчик.

- Тоді мені здається, що ти не повинен це розповідати іншим. Але є ще і третє решето - необхідність. Іноді доводиться розповідати іншим щось неприємне, щоб виправити справу. А чи є в цьому випадку потреба, синку, щоб про нього розповідати іншим людям?
- Ні, мамо, ніякої особливої потреби у мене немає, - спокійно відповів матері Женя.

- Добре. Якщо говорити про цю справу немає потреби, якщо це буде не з любові та до того ж, можливо, і неправда, то просто забудьмо все це. Краще розкажи мені що-небудь хороше про Андрія. Це буде набагато приємніше нам обом. Мама і Женя сіли на дивані, і Женя розповів, що Андрій старанно вчиться, уважний до своєї сестрички і що йому доводиться багато працювати, розносячи газети, аби допомогти батькові утримувати сім'ю. Мати і син вирішили: усе, що вони будуть чути про людей, завжди пропускати через три решета і передавати іншим тільки те, що правда, що корисно і що - з любов'ю.

Категорія: ВИХОВАННЯ | Додав: (17.09.2020)
Переглядів: 151 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar